HISTORIA

Historia piernika w Polsce sięga XVII w. Początkowo uważany był za produkt luksusowy i sprzedawany w aptekach, jako skuteczne lekarstwo. W XIX w. trafił „pod strzechy”, wchodząc w skład tradycyjnego wiana panny młodej oraz na mieszczańskie stoły. Powstanie pierwszych pierników, jak głosi legenda, było dziełem przypadku i stało się na skutek dodania przyprawy korzennej do ciasta.

Pierwsze w Polsce popularne pierniki świąteczne to toruńskie „katarzynki”. Jednak to populerne ciasto pochodzi tak na prawdę z okolic dzisiejszej Holandii. Początkowo nie były to jeszcze tak bogato lukrowane pierniki, jak obecnie. Pierniki ozdobne pojawiły się później na skutek urozmaicania wypieków.

Dziś, w okresie Świąt Bożego Narodzenia w naszych domach królują takie pierniczki świąteczne jak: domek z piernika, serce z piernika, piernikowe dzwonki, choinka z piernika, różnorodne pierniki gwiazdki oraz inne wymyślne kształty. Nawet proste pierniczki można przekształcić w przepiękne bombki z piernika, które zdobią świąteczne drzewko.

Sekretem udanych pierników ozdobnych jest odpowiednie, najwyższej jakości ciasto piernikowe, którego korzenny zapach roznosi się w powietrzu. Aby lukrowany pierniczek się udał, konieczne są czas, cierpliwość, wprawa i dobry przepis. Tak się składa, że mamy wszystko ;-), co konieczne, by wypiec doskonałe pierniki ozdobne.

Nasze lukrowane pierniki świąteczne cieszą się uznaniem klientów, dla których co roku przygotowujemy pierniki reklamowe, pierniki firmowe, czy inne pierniki z logo firmy. Nasze produkty można również znaleźć na jarmarkach bożonarodzeniowych, a pierniki serca, to popularne pierniki odpustoweCiastka reklamowepierniki na zamówienie tworzymy zgodnie z sugestiami klienta. Piernik z logo ma dokładnie odwzorowane barwy firmowe na jadalnej masie cukrowej, do których dobrane są odpowiednie zdobienia z lukru królewskiego. Nawet proste pierniki ozdobne możemy dostosować do charakteru firmy tak, by dekoracyjne ciasteczka stały się unikalnym upominkiem. Nie ważne, czy robimy piernikowe choinki, pierniki gwiazdki, domki z piernika, pierniki dzwonki, bałwanki z piernika, czy pierniki na zamówienie w nietypowych, unikalnych kształtach wymarzonych przez marketingowców. Wszystkie pierniki ozdobne przygotowujemy ręcznie z takim samym zaangażowaniem i pasją, by, podobnie jak dla wielu naszych klientów, także dla Państwa, lukrowane pierniki świąteczne stały się tradycją w przedświątecznym życiu firm, jak również zagościły na rodzinnych stołach.

Lukrowane pierniki firmowe stały się doskonałą i popularną formą reklamy. Ze względu na niezwykle staranne ręczne zdobienie pierniki na zamówienie, dopracowane są w najdrobniejszych szczegółach, w bogatej palecie barw; są wyjątkowe wizualnie. Bazą do wypieku pierników firmowych jest, wspomniane wcześniej, miękkie ciasto piernikowe, przygotowywane według tradycyjnej rodzinnej receptury. To ciasto piernikowe możecie zakupić Państwo również u nas. Otrzymacie wówczas bardzo prosty i szybki przepis na lukrowane pierniczki świąteczne. Z nieskrywaną przyjemnością realizujemy indywidualne zamówienia na pierniki reklamowe oraz pierniki z logo firm, gdzie ograniczeniem może być jedynie wyobraźnia. Pierniki na zamówienie stały się naturalną konsekwencją naszych działań. Jesteśmy szczerze otwarci na Państwa propozycje i sugestie, gdy tworzymy firmowe pierniki na zamówienie. Wszystkie nasze produkty to pełna przygody inspiracja na udany prezent dla kogoś bliskiego, pracownika, szefa lub kontrahenta. Szereg okazji daje możliwość do przekazania najszczerszych życzeń. Jest nam ogromnie miło, gdy nośnikiem tych życzeń są właśnie nasze świąteczne lukrowane pierniki ozdobne - kiedy funkcjonują jako "kartka z życzeniami" lub niosą podziękowania. Serdecznie zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub za pośrednictwem formularza kontaktowego.